EASY TO USE WITH TOUCH SENCER, ULTRA HD WITH 4K RESOLUTION
50 Hz PROCESSOR WITH 7.1 CLOCKTIME
EASY TO USE WITH TOUCH SENCER, ULTRA HD WITH 4K RESOLUTION
50 Hz PROCESSOR WITH 7.1 CLOCKTIME
| brands |
|---|

| Brand | Dell |
| Series | Precision 7510 |
| Screen size | 15.6 inch |
| Processor | Intel Xeon V5 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Ram | 32 GB |
| SSD | 256 GB |
| HDD | 1 TB |
| Graphics Card | 2 GB |
| USB 3.0 Ports | 4 |
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1366×768 |
| Max Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Processor | 2.4 GHz core_i5 |
| RAM | 8 GB |
| Memory Speed | 2.3 GHz |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Integrated Intel HD Graphics 520 |
| Chipset Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Wireless Type | 2.4 GHz Radio Frequency |
| Brand | HP |
|---|---|
| Series | HP ProBook |
| Item model number | ProBook 640 G2 |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 |
| Item Weight | 7 pounds |
| Product Dimensions | 20 x 15 x 4 inches |
| Item Dimensions LxWxH | 20 x 15 x 4 inches |
| Color | Black |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Computer Memory Type | SODIMM, DDR4 SDRAM |
| Flash Memory Size | 256 GB |
| Hard Drive Interface | PCIE x 16 |
| Power Source | Corded Electric |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |

| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo, Lenovo |
| Series | ThinkPad-cr |
| Colour | Silver |
| Item Height | 1.98 Centimeters |
| Item Width | 22.2 Centimeters |
| Standing screen display size | 13.3 Inches |
| Notebook Display Technology | LED |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 MP |
| Product Dimensions | 32.2 x 22.2 x 1.98 cm; 1.44 Kilograms |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | 13-cr |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 7200U |
| Processor Speed | 2.5 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | INTEL |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Ram Size | 16.00 |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Microphone Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No Optical Device |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 48 Kilowatt Hours |
| Number Of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Charger |
| Manufacturer | Lenovo |
| Item Weight | 1 kg 440 g |




There are no reviews yet.