EASY TO USE WITH TOUCH SENCER, ULTRA HD WITH 4K RESOLUTION
50 Hz PROCESSOR WITH 7.1 CLOCKTIME
EASY TO USE WITH TOUCH SENCER, ULTRA HD WITH 4K RESOLUTION
50 Hz PROCESSOR WITH 7.1 CLOCKTIME
| brands |
|---|
Brand :– Dell
Manufacturer :- Dell Computers
Standing screen display size :- 14 Inches
Resolution :- 1920×1080
Package Dimensions :- 49.6 x 33.3 x 7.4 cm; 1.8 Kilograms
Processor Brand :- Intel
Processor Type :- Intel Core i5-6300U (Quad Core, 2.4GHz, 6M cache, 45W, vPro)
Processor Speed :- 2.4 GHz
Processor Count :- 4
RAM Size :- 8 GB
Memory Technology :- DDR4
Computer Memory Type :- DDR4 SDRAM
Memory Clock Speed :- 2133 MHz
Hard Drive Size :- 256GB M.2 SSD
Hard Disk Description :- Mechanical Hard Drive
Hard Drive Interface :- Serial ATA
Graphics Coprocessor :- Intel HD Graphics 520
Graphics Chipset Brand :- Intel
Connectivity Type :- Wi-Fi
Wireless Type :- 2.4 GHz Radio Frequency
Wattage :- 65 Watts
Hardware Platform :- PC
Operating System :- Windows
Are Batteries Included :- Yes
| Brand | Dell |
| Form Factor | Laptop |
| Screen Size | 14 inch |
| Model Number | Dell Latitude E6440 |
| Processor Type | Core i7-4th |
| Processor Brand | Intel |
| Memory Type | DDR DDRAM |
| Ram Size | 8 GB |
| Hard Disk Size | 500 GB |
| Colour | Silver |
| Operating System | Window 10 Pro |
| Item Weight | 3 kg |
| Product Dimension | 13.31 x 9.17 x 1.26 inches |

Model Details
| Brand | Dell |
| Model Number | Dell Latitude E5450 |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Screen Size | 14 inch |
| Series | Latitude E5450 |
Configuration
| Processor | Core i5-5300U Gen |
| RAM | 8 GB DDR3 |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Operating System | Windows 10 |
Processor
| Processor Support | 2.9 GHz core_i5 |
| Core Count | 2 |
| Cache | 8 MB |
| Processor Brand | Intel |
RAM
| RAM SIZE | 8GB |
| Memory Type | DDR3L SDRAM |
Port
| USB Port 2.0 | 3 |
| Ethernet Port | 1 |
| VGA Port | 1 |
| SDMI Port | 1 |
Hard Drive Description
| SSD | 256 GB |
Audio Jack + Mic Jack
| Audio Jack | 1 |
Communications
| Communications | Ethernet |
Weight & Dimensions
| Item Weight | 1.81kg |
| Item Dimensions LxHxW | 33.53 x 23.11 x 2.29 cm |
|
Brand |
Dell |
| Manufacturer | Dell Computers |
| Series | Latitude 3480 |
| Colour | Black |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 5 Centimeters |
| Item Width | 17 Centimeters |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Notebook Display Technology | LED |
| Screen Resolution | 1366×768 |
| Product Dimensions | 34 x 17 x 5 cm; 1.8 kg |
| Batteries | 1 A batteries required. (included) |
| Item model number | lati3480ci3ub |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Processor Count | 2 |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | SDRAM |
| Solid State Drive | 256 GB |
| Solid State Drive Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Audio Details | Speakers |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Voltage | 240 Volts |
| Power Source | Battery Powered |
| Hardware Platform | Linux |
| Operating System | ubuntu |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 65 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | 50 Grams |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Manufacturer | Dell Computers |
| Item Weight | 1 kg 800 g |

|
Brand |
Dell |
| Manufacturer | Dell |
| Series | E7450 Latitude |
| Colour | Black |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 1 Inches |
| Item Width | 9.2 Inches |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Product Dimensions | 34.29 x 23.37 x 2.54 cm; 1.62 kg |
| Item model number | E7450-cr |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i7 5600U |
| Processor Speed | 2.6 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 8 GB |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Hard Disk Description | Solid State Hard Drive |
| Hard Drive Interface | eSATA |
| Hard Disk Rotational Speed | 5400 RPM |
| Audio Details | Speakers |
| Graphics Coprocessor | Intel graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Power Source | Battery Powered |
| Hardware Platform | Windows |
| Operating System | Windows |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 54 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
| Manufacturer | Dell |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 1 kg 620 g |




There are no reviews yet.