EASY TO USE WITH TOUCH SENCER, ULTRA HD WITH 4K RESOLUTION
50 Hz PROCESSOR WITH 7.1 CLOCKTIME
EASY TO USE WITH TOUCH SENCER, ULTRA HD WITH 4K RESOLUTION
50 Hz PROCESSOR WITH 7.1 CLOCKTIME
| brands |
|---|
| Brand | Dell |
| Series | Latitude E7240 |
| Screen | 12.5 inch |
| Operating System | Windows 10 |
| Screen resolution | 1980 X 1080 pixels |
| USB 3.0 Port | 3 |
| HDMI Port | 1 |
| Microphone Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 |
| Processor | I7-4th Gen |
| Processor brand | Intel |
| Ram | 8 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| SSD | 256 GB |
|
Brand |
Dell |
| Manufacturer | intel |
| Series | 5501 |
| Colour | black |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 0.96 Inches |
| Item Width | 14.13 Inches |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixel |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Product Dimensions | 23.6 x 35.89 x 2.44 cm; 1.88 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | 5501 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 Family |
| Processor Speed | 2.5 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Hard Disk Rotational Speed | 0.01 RPM |
| Audio Details | Speakers |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce MX150 |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11ac |
| Voltage | 5 Volts |
| Wattage | 65 Watts |
| Optical Drive Type | No Optical Drive |
| Power Source | Battery Powered |
| Hardware Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Average Battery Life (in hours) | 1 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 52 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | 5 Grams |
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
| Included Components | Latitude 5501, Standard Battery, Power Cord, AC Adapter, Quick Start Guide |
| Manufacturer | intel |
| Item Weight | 1 kg 880 g |
| Brand | Lenovo |
| Series | V330 |
| Colour | Grey |
| Processor | I3-8th Gen |
| Screen | 14 inch |
| Ram | 8 GB |
| SSD | 256 GB |
| USB 2.0 Port | 2 |
| HDMI Port | 1 |
| Audio out Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 |
| VGA Port | 1 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Form Factor | Laptop |

|
Brand |
Dell |
| Manufacturer | Dell |
| Series | E7450 Latitude |
| Colour | Black |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 1 Inches |
| Item Width | 9.2 Inches |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Resolution | 1920 X 1080 |
| Product Dimensions | 34.29 x 23.37 x 2.54 cm; 1.62 kg |
| Item model number | E7450-cr |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i7 5600U |
| Processor Speed | 2.6 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 8 GB |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Hard Disk Description | Solid State Hard Drive |
| Hard Drive Interface | eSATA |
| Hard Disk Rotational Speed | 5400 RPM |
| Audio Details | Speakers |
| Graphics Coprocessor | Intel graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Power Source | Battery Powered |
| Hardware Platform | Windows |
| Operating System | Windows |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 54 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
| Manufacturer | Dell |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 1 kg 620 g |

| Brand | Apple |
| Form Factor | Laptop |
| Screen Size | 15.5 inch |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Model Number | MacBook Pro A1707 |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Brand | Intel |
| Ram Type | DDR4 |
| Ram Size | 16 GB |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Graphics | 5.5GB |
| Connectors | 4 x Thunderbolt 3, Audio out |
| Display | Retina Display & Touchbar |
| Colour | Silver |
| Operating System | MacOS |
| Item Weight | 1 kg |
| Product Dimension | 345 x 16 x 240 mm |




There are no reviews yet.